Złoty medal w konkursie Pucharu Pytii nie został przyznany. Wyróżnienie dla Marcina Paladego

Znamy wynik konkursu o Puchar Pytii organizowanego przez Centrum Badań Ilościowych.

Po raz czwarty został rozstrzygnięty konkurs o Puchar Pytii, organizowany przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie otrzymało kilka sondażowni, żadna z nich nie sięgnęła jednak po główny laur dla zwycięzcy tegorocznych przewidywań na arenie politycznej.
Brązowy medal został przyznany dwóm sondażowniom za okres wyborów do Parlamentu Europejskiego – Estymatorowi za sondaż dla portalu DoRzeczy.pl za sondaż opublikowany 24 maja 2019 roku. Identyczne wyróżnienie przyznano IBRIS.

Srebrny medal przyznano CBM Indicator za sondaż dla programu „Wiadomości” emitowanego w TVP1. Głównego wyróżnienia nie przyznano, gdyż żadna z sondażowni nie opublikowała dość dobrego sondażu – sondaż CBM miał błąd względem wyniku wyborczego o ponad 5 punktów procentowych. Nie wystarczyło to na wygranie konkursu. Laury przyznawano w odniesieniu do sondaży z 2015 roku, gdyż Centrum Badań Ilościowych nad Polityką Uniwersytetu Jagiellońskiego uznało sytuację polityczną sprzed 4 lat za odnośnik do ocenienia obecnych sondaży wyborczych. Wyróżnienie otrzymał za to politolog Marcin Palade za trafne analizy sytuacji politycznej oraz wyników sondaży oraz firmy PARR i Badania.pro.

Źródło: https://www.dorzeczy.pl/kraj/105978/Brazowy-medal-dla-sondazowni-Estymator-i-wyroznienie-dla-Marcina-Paladego-w-konkursie-na-najlepszy-sondaz-wyborczy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *