Były rzecznik PiS przestrzega przed nadmiernym zaufaniem dla sondaży wyborczych

Adam Hofman w rozmowie na antenie Polskiego Radia wyraził swój sceptycyzm odnośnie sondażów wyborczych.

Adam Hofman, były rzecznik PiS-u, na antenie Polskiego Radia wyraził swoją sceptyczną opinię odnośnie sondażów wyborczych, które często kształtują opinię publiczną. W opinii Hofmana partie zbyt dużą wagę przykładają do dobrych wyników sondażowych, zapominając o bardziej
istotnych i jednocześnie przyziemnych kwestiach. Dodatkowo ma wątpliwości co do ich wiarygodności, gdyż sondażownie w jego opinii często przygotowują wyniki pod wspieraną przez siebie partię.

Były rzecznik nie popiera całkowitego zaufania do sondaży:
„Sondaże są bożkiem dla partii politycznych, ich gloryfikacja poszła w Polsce za daleko” przyznał w wywiadzie.

Jednocześnie doszedł do wniosku, iż wyjątkowo dobre wyniki PiS-u są wynikiem pracy całej partii, ale ten stan nie musi trwać wiecznie:|

„Teflon zawsze jest do czasu. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie o jeden most za daleko, trzeba być bardzo czujnym. Nie jest tajemnicą, że PiS może przegrać ze sobą. Polityka jest nieprzewidywalna”

Polityk wierzy jednak w swoją partię i przewiduje, iż niedługo w polskim Sejmie pojawi się dualizm polityczny, złożony z PiS-u oraz PO. Ma również nadzieję na to, że sukces PiS zostanie powtórzony w tegorocznych wyborach, co zamknie usta krytykom partii rządzącej, którzy uważali zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości za chwilowy wyraz niezadowolenia z rządów Platformy Obywatelskiej:

„Wiele środowisk uważało, że rządy PiS to okres przejściowy. Jednak PiS sprawuje już władzę przez całą kadencje i może rządzić następną. Te wybory będą o to, że w głowach skończy się pewne myślenie. PiS dostanie szansę kooptacji nowych środowisk”

Z jego słów wynika, że PiS liczy nie tylko na swój sprawdzony elektorat, ale będzie walczył o nowych wyborców, którzy do tej pory nie tylko nie głosowali, ale również wspierali konkurencję.

Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/452869-hofman-sondaze-sa-bozkiem-dla-partii-politycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *