Nowe badania CBOS – do Sejmu weszłyby tylko 3 partie

Według najnowszego sondażu CBOS do sejmu weszłyby tylko 3 partie.

Najnowszy sondaż CBOS nie jest zbyt łaskawy dla mniejszych partii. Jesienne wybory są już niedługo, a w polskim Sejmie według najnowszych sondaży znaleźliby się przedstawiciele tylko trzech partii.
Największą ilość mandatów zgarnęłaby obecna partia rządząca – głosowanie na PiS deklaruje 44 procent badanych. Daleko w tyle znajduje się główna partia opozycyjna, czyli PO – zaledwie 22 procent badanych deklaruje oddanie głosów na przedstawicieli tej partii. Ranking partii powyżej progu wyborczego zamyka Wiosna Roberta Biedronia z 7-procentowym poparciem.
Inne partie i ruchy nie dostałyby ani jednego mandatu. Głosowanie na Kukiz’15 deklaruje zaledwie 4% badanych. Polskie Stronnictwo Ludowe ma takie samo poparcie jak Korwin – mogą otrzymać 3% głosów. Sojusz Lewicy Demokratycznej może otrzymać zaledwie 2% głosów.
Jeżeli ten rozkład głosów utrzyma się do wyborów jesiennych, PiS utrzyma swoją niezagrożoną pozycję jako najważniejsza partia w kraju, a PO nawet z poparciem Wiosny nie mogą liczyć na uchwalenie żadnej ustawy, która byłaby niezgodna z polityką Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: https://natemat.pl/275981,sld-z-dwukronie-wiekszym-poparciem-niz-po-prog-przekroczy-jeszcze-wiosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *