Krzysztof Karoń: Wg Marcuse tolerancja przysługuje wyłącznie lewicy, prawicy nie przysługuje

Krzysztof Karoń w swoim cotygodniowym programie spróbował odpowiedzieć na to czym jest tolerancja i czy homoseksualizm jest patologią.

Krzysztof Karoń w swoim czwartkowym programie w telewizji internetowej wRealu24 powiedział wiele o tolerancji i spróbował odpowiedzieć na pytanie czy homoseksualizm jest patologią. 

Krzysztof Karoń w swoim cotygodniowym programie, podjął się próby wyjaśnienia istoty znaczenia terminu „tolerancja”. Odniósł się także do „mniejszości” i jej olbrzymiego znaczenia w przeprowadzeniu rewolucji.

Karoń swój wywód odnośnie tolerancji, rozpoczął od przypomnienia wykładu Herberta Marcuse skierowanego do studentów w 1965, w którym Marcuse stwierdził, że kadrą rewolucji, muszą być przedstawiciele mniejszości.

Tolerancja Ma Być Podporządkowana Pewnemu Celowi, Którym Jest Destrukcja W Imię Rozwalania Immanentnie Wadliwej Rzeczywistości. Taką Wizję, Taką „Pozytywna” Wizje Jako Destrukcji Reprezentują Mniejszości, Ale Ponieważ One Są Tolerowane, W Związku Z Tym Tę Tolerancję Tolerującą Należy Odrzucić, I Należy Wprowadzić (,.,) Nowe Pojęcie Tolerancji.

W dalszej części przedstawił nowe brzmienie definicji „tolerancji”:

Tolerancji, Którą Marcuse Nazwał Wyzwalającą, Ale Której Istota Sprowadza Się Do Takiego Stwierdzenia, Że Tolerancja Ta Prawdziwa, Nowa, Wyzwalająca Tolerancja, Tolerancja W Imię Postępu Nie Może Tolerować Tradycyjnej Tolerancji, Która Jest Sprzeczna Z Ideą Postępu. Trzeba Wprowadzić Nowa Tolerancję. Tolerancję, Która Przysługuje Wylącznie Ludziom Reprezentującym Postęp, Natomiast Ona Nie Może Tolerować Ludzi, Którzy Są Przeciwnikami Postępu. Czyli Np, Są Przeciwnikami Marksizmu, Destrukcji Itd. – Tłumaczył Karoń

W dalszej części odniósł się do treści zawartych w eseju „Tolerancja represywna” Herberta Marcuse:

To Jest Sformułowane W Eseju Wprost: Tolerancja Przysługuje Wyłącznie Lewicy, Natomiast Prawicy Tolerancja Nie Przysługuje. Również Jest Tam Sformułowane Wprost: Z Prawica Trzeba Walczyć Wszystkimi Dostępnymi Metodami Na Wszystkich Możliwych Polach: W Myśli I W Czynie I W Działaniu. Z Tego Myślenia Wyrosła Terrorystyczna W Intencjach Rewolucja 1968 R., Która Poniosła Fiasko.

Gość wywiadu wytłumaczył jakie są skutki powyższej definicji, a jednym z nich są działania feministek:

Jeśli W Tej Chwili Ktoś Zastanawia Się, Czego Ci Ludzie Chcą, O Co Chodzi Tym Postępowcom, O Co Chodzi Tym Feministkom, Które Plują, Bluzgają, Rzygają, Obsrywają Wszystko Co Się Da Obsrać, To Proszę Zrozumieć, Że To Nie Jest To, Ze Im Się Coś Pomerdało W Głowach. To Nie Jest Takie Zjawisko Z Którym Można Polemizować, Można Wysłuchać Jakiekolwiek Racjonalne Argumenty Czy Jakiekolwiek Inne, Ponieważ To Jest Wynik Pewnego Założenia.

Tolerancja Wyzwalająca, [To Tolerancja – Przyp. Red. ] Która W Istocie Oznacza Represje I Eliminację Prawicy. 

Wiec Oni Po Prostu Muszą Dążyć Do Podporządkowania Sobie Większości, Wszelkimi Sposobami, Bo Tak Powiedział Jeden Z Najwybitniejszych Teoretyków Herbert Marcuse. On Powiedział, Że Nie Ma Tolerancji Dla Odmienności, Ponieważ To Wy – Chociaż Jesteście Mniejszością, To Wy Wyznaczacie Właściwy Kierunek.

Pełny zapis rozmowy znajduje się poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *