Część działaczy Kukiz’15, KORWIN i ZGODA przechodzą do ugrupowania Liroya

Rozczarowani działacze Kukiz’15, KORWIN i ZGODA przechodzą do ugrupowania Skuteczni.

Jak ustalił portal DoRzeczy.pl część działaczy ugrupowań ZGODA, KORWIN oraz Kukiz’15 postanowiła dołączyć do Skutecznych Piotra Liroya-Marca.

Działacze partii KORWIN postanowili sprzeciwić się działaniom swojego lidera Janusza Korwina-Mikke i Jakubowi Kuleszy, który ich zdaniem przejął stery w partii. To właśnie struktury tej partii mają przystąpić do Skutecznych w największej ilości.

– To, co się działo w Konfederacji i w partii KORWiN, jest niezrozumiałe. Prezes Janusz Korwin-Mikke wprowadził do partii Kuleszę, który obecnie podejmuje za niego wiążące decyzje. W tej partii od dawna bardzo źle się dzieje – mówi nam jedna z byłych działaczek KORWiN

Kolejną duża grupą działaczy, którzy przystępują do ugrupowania Liroya są działacze Kukiz’15. Działacze są rozczarowani decyzją o przyłączeniu się ich lidera Pawła Kukiza do PSL.

Mieliśmy walczyć z partyjniactwem, mieliśmy zmienić system, a Kukiz’15 związało się z najbardziej systemową partią. Kiedyś nazywał ich „zorganizowaną grupą przestępczą” – mówi jednak z działaczek w Warszawie

Do projektu dołączy także Michał Kołodziejczak wraz ze strukturami AgroUnii. Kołodziejczak pożegnał się z niedawno założoną przez siebie partią Zgoda.

Źródło: DoRzeczy.pl

Zdjęcie: MediaNarodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *