Mariusz Zielke: Media próbowały kryć pedofilię w show-biznesie!

Mariusz Zelke opublikował tekst z którego wynika, że „Gazeta Wyborcza” czekała prawie rok ze „śledztwem” w sprawie pedofilii Sadowskiego. Podobnie portal „OKO.press” mógł przeprowadzić śledztwo już w maju, a „Fakt” w czerwcu. Autor oskarża wymienione media o tuszowanie pedofilii Sadowskiego.

Mariusz Zielke na stronie swojego projektu „W interesie społecznym” opublikował artykuł, którego zapowiedź opublikowaliśmy kilka godzin temu.

W artykule pod tytułem „Media próbowały kryć pedofilię w show-biznesie!” autor stawia tezę, że słynny jazzman Krzysztof Sadowski był kryty przez media i wymienia „Gazetę Wyborczą”, „OKO.press” oraz „Fakt”. W artykule możemy przeczytać także o tym, że Sadowski był człowiekiem bardzo wpływowym i sugeruje, że to mogło być powodem, dla którego wymienione media wolały nabrać wody w usta.

Autor wskazuje, że dobrym znajomym jest m.in. były prezes sądu apelacyjnego w Warszawie Krzysztof Karpiński, które pełnił także funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Wskazuje także, że innym wpływowym znajomym muzyka jest Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były prezes Instytutu Lecha Wałęsy, wieloletni sędzia, senator, były wiceminister spraw wewnętrznych. Autor zaznacza jednak, że nie kieruje oskarża jego znajomych o współudział, natomiast dziwi się, że nie wiedzieli, choć w środowisku „huczało”.

Ale czy naprawdę nic do nich nie dochodziło, skoro w środowisku „huczało”? Nie docierały choćby żadne „dygresje” czy „żarciki”? 

W dalszej części kieruje swoje zarzuty głównie do Gazety Wyborczej, która opublikowała artykuł o pedofilii Sadowskiego, natomiast był on dostępny tylko dla osób, które posiadały prenumeratę. Uważa także, że sprawa ma zostać storpedowana.

W tekście pojawia się prośba o objęcie szczególnym nadzorem tej sprawy przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Całość można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *