Kto nad progiem wyborczym? Najnowszy sondaż Kantar

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar w dniach 9-14 sierpnia 2019 r. wynika, że na PiS głosowałoby 38 proc. obywateli, 26 proc. na Koalicję Obywatelską, a 10 proc. na Lewicę. Pozostałe ugrupowania mogą zaskoczyć.

Z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego w dniach 9-14 sierpnia 2019 r. wynika, że w najbliższych wyborach na partię rządząca zagłosowałoby 38 proc. głosów ankietowanych. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby aż 26 proc. respondentów, natomiast ugrupowania lewicowe (partia Razem, Wiosna i SLD), które startują pod wspólnym komitetem mogłyby liczyć na 10 proc. głosów poparcia.

Aż 6 proc. badanych zagłosowałoby na Kukiz’15, a na 5 punktów procentowych może liczyć PSL-Koalicja Polska. Należy zwrócić uwagę na fakt, że sondaż został przeprowadzony przed podjęciem głośnej decyzji przez Pawła Kukiza o starcie jego ugrupowania z list PSL.

Po progiem wyborczym znalazłyby się Konfederacja Wolność i Niepodległość na którą zagłosowałoby 3 proc. badanych, a 12 proc. ankietowanych stwierdziło, że trudno im wskazać ugrupowanie na które mogliby oddać swój głos.

Udział w najbliższych wyborach do Sejmu zadeklarowało 63 proc. badanych, zdecydowanie udział weźmie 27 proc. badanych, a raczej udział weźmie 36 proc.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *