SZOK! Ogólna sprzedaż wzrosła mimo ograniczenia handlu w niedzielę

W lipcu 2019 sprzedaż w placówkach handlowych do 300 metrów kwadratowych wzrosła o 6,2 proc. rdr. To zaskakujące dane jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wzrosła mimo ograniczenia handlu w niedzielę.

Według danych, które opublikowało Centrum Monitorowania rynku klienci zwiększyli sprzedaż o 6,2 proc. w rok do roku. Klienci kupili więcej, kupowali przede wszystkim papierosy, dania gotowe, produkty mleczne i słodycze.

To pokazuje, że tzw. wolne niedziele przyjęły się w polskim społeczeństwie. Trzeba Polakom podziękować za zrozumienie – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący handlowej „Solidarności”

– Pracownicy bardzo się cieszą, a wszystkie dane GUS o sprzedaży pokazują, że ciągle ta sprzedaż rośnie. Jest zadowalająca. […]Wzrost sprzedaży w lipcu bieżącego roku był o 11 proc. wyższy, patrząc do ubiegłego roku. Jeśli chodzi o sprzedaż w cenach bieżących – jak podaje GUS – to jest 7,4 proc. wzrostu w lipcu. A jeśli chodzi o małoformatowe sklepy do 300 metrów sprzedaż ta była wyższa o 6,2 proc., patrząc do roku poprzedniego – kontynuował Alfred Bujara.

Podobne dane przekazał także Główny Urząd Statystyczny informując, że sprzedaż ogólna w lipcu wzrosła o 11 proc.

Centrum Monitorowania Rynku podało też informację, że sprzedaż w lipcu tego roku wzrosła także w supermarketach do 2,5 tys. m2, z wyłączeniem dyskontów o 4,6 proc miesiąc do miesiąca, a 7,3 proc. rok do roku.

Źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *