II tura : Władysław Kosiniak-Kamysz wygrałby z Andrzejem Dudą

Według sondażu przygotowanego przez United Survey dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM wynika, że Andrzej Duda wygrałby w II turze z Małgorzatą Kidawą-Błońską, ale jeśli zmierzyłby się w niej z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem to by przegrał.

Z najnowszego sondażu przygotowanego dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM wynika, że nie dojdzie do zakończenia wyborów prezydenckich w pierwszej turze. Największą ilość głosów zdobędzie Andrzej Duda, który uzyskałby 41,9 proc. poparcia.

Drugą największą liczbę głosów zdobyłaby wspierana przez Koalicję Obywatelską Małgorzata Kidawa-Błońska. Otrzymałaby 22,2 proc. głosów, a na ostatnim miejscu na podium znalazłby się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, z wynikiem 10,4 proc.

Na czwartym miejscu znalazłby się kandydat Lewicy Robert Biedroń, na którego głos oddałoby 8,2 proc. ankietowanych. Na Szymona Hołownię zagłosowałoby 7,4 proc. ankietowanych, a na ostatniej pozycji znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego głos oddałoby 4,1 proc. ankietowanych. Niezdecydowanych jest aż 5,8 proc. wyborców.

II tura

Sporym zaskoczeniem mogą okazać się sondaże dotyczące drugiej tury wyborów. Wynika z nich, że gdyby w II turze do wyborów dostali się Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz, to kandydat PSL mógłby liczyć na 45,9 proc. poparcia, a obecny prezydent o dwa punkty procentowe poparcia mniej.

Jeśli doszłoby do starcia Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską, to wybory wygrałby obecnie urzędujący prezydent. Andrzej Duda otrzymałby 49,6 proc. głosów, a kandydatka Koalicji Obywatelskiej otrzymałaby 41,6 proc. poparcia.

Sondaż został przeprowadzony przez United Survey 22 lutego metodą telefoniczną. Badanych było tysiąc osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *